Карл Лінней

Карл Лінней

( 13 травня 1707 -10 січня 1778)

Шведський природодослідник, створив систему класифікації рослинного і тваринного світу. Вперше застосував і ввів у вживання бінарну номенклатуру, згідно якої кожен вид позначається двома латинськими назвами - родовою і видовою.

Карл Лінней займався науковими дослідженнями. Він описав всі відомі у той час лікарські рослини і вивчив дію виготовлених з них ліків. Лінней винайшов термометр, скориставшись температурною шкалою Цельсія.

Головна робота "Система рослин" зайняла цілих 25 років, і лише в 1753 році він опублікував свою головну працю.

Учений запропонував бінарну номенклатуру - систему наукового найменування рослин і тварин. Ґрунтуючись на особливостях будови, він розділив всі рослини на 24 класи, виділивши також окремі роди і види. Кожна назва, на його думку, повинна була складатися з двох слів - родового і видового позначень.

Карл Лінней перший ввів в науку строго визначену, точну мову і точне визначення ознак. У його творі "Фундаментальна ботаніка", виданому в Амстердамі під час його життя у Кліффорта, викладені підстави ботанічної термінології, якою він користувався при описі рослин.

Зоологічна система Ліннея не зіграла в науці такої значної ролі, як ботанічна, хоча в деяких відносинах стояла і вище за неї, як менш штучна, але вона не представляла головних її переваг - зручності при визначенні. Лінней був мало знайомий з анатомією.Роботи Ліннея дали величезний поштовх систематичній ботаніці і зоології. Вироблена термінологія і зручна номенклатура полегшили можливість справитися з величезним матеріалом, в якому раніше так важко було розібратися. Незабаром всі класи рослин і тваринного царства піддалися ретельному вивченню в систематичному відношенні, і кількість описаних видів збільшувалася з годині на годину.

Пізніше Лінней застосував свій принцип і до класифікації всієї природи, зокрема, мінералів і гірських порід. Він також став першим ученим, який відніс людину і мавпу до однієї групи тварин - приматам. В результаті своїх спостережень природодослідник склав ще одну книгу - "Систему природи". Над нею він працював все життя, час від часу перевидаючи свою працю. Всього учений підготував 12 видань цієї праці.

Кiлькiсть переглядiв: 2190