Фарадей Майкл

/Files/images/fziki/Faraday (2).jpg


22 вересня 1791-25 серпня 1867



Майкл Фарадей (Michael Faraday) - народився 22 вересня 1791 року в Лондоні — помер 25 серпня 1867 року також в Лондоні. Англійський фізик , основоположник вчення про електромагнітне поле , член Лондонського королівського товариства (1824), іноземний почесний член Петербурзької АН ( 1830). Виявив хімічна дія електричного струму , взаємозв'язок між електрикою і магнетизмом , магнетизмом і світлом. Відкрив ( 1831 ) електромагнітну індукцію - явище , яке лягло в основу електротехніки. Встановив (1833-1834) закони електролізу , названі його ім'ям , відкрив пара-і діамагнетизм , обертання площини поляризації світла в магнітному полі (ефект Фарадея). Довів тотожність різних видів електрики. Фарадей ввів поняття електричного і магнітного поля , висловив ідею існування електромагнітних хвиль. Навчався у хіміка і фізика , одного із засновників електрохімії Гемфрі Деві .

Основоположник сучасної концепції поля в електродинаміки , автор ряду фундаментальних відкриттів , в тому числі закону електромагнітної індукції , законів електролізу , явища обертання площини поляризації світла в магнітному полі, один з перших дослідників впливу магнітного поля на середовища.

Майкл Фарадей народився поза шлюбом і проживав в сім'ї коваля. Він закінчив початкову школу, й на цьому його формальне навчання завершилося, однак хлопець продовжував займатися самоосвітою. У віці 13 років поступив на навчання до власника книжної лавки і майстерні, що переплітала книжки. Робота в книжковій майстерні дала йому можливість багато читати. Він відвідував публічні лекції, зокрема лекції Гемфрі Деві в Королівському інституті. Деві відіграв велику роль у рішенні Фарадея присвятити себе науці.
На честь Фарадея названа одиниця вимірювання ємності — фарад, а також стала Фарадея. З 1977 по 1996 роки ім'я вченого носила британська антарктична станція Фарадей (нині це українська станція Академік Вернадський). З 1991 до 2001 року, зображення Фарадея видніло на звороті 20-фунтових банкнот серії E, випущених Банком Англії. Він був зображений під час лекції в Королівському інституті.

Кiлькiсть переглядiв: 1466